İsrail mallarına markalarına ve ürünlerine alternatif Türk malı yerli ürünler nelerdir?

2 hafta önce

İsrail ve Filistin arasında devam eden savaşın dünya genelinde büyük bir boykot hareketi başlattığı görülüyor. Başta Türkiye olmak üzere dünyanın birçok yerinde İsrail’e ait markalar, ürünler ve işletmeler protesto ediliyor. Bunların yanı sıra Siyonist İsrail’e desteğini açıklayan markalara ve işletmelere de çeşitli boykot eylemleri ve saldırılar düzenleniyor. İsrail’e ait markaları ve ürünleri protesto etmek isteyenler bu markalara ve ürünlere alternatif yerli markaları ve ürünleri araştırıyor. Peki, İsrail mallarına markalarına ve ürünlerine alternatif Türk malı yerli ürünler nelerdir? İsrail markalarına ve ürünlerine alternatif yerli ürünler nelerdir? İsrail ürünlerine alternatif yerli ürünler hangileridir? İşte bu soruların cevabı…

İsrail’in masum Gazze halkına karşı gerçekleştirdiği kanlı eylemler aralıksız bir biçimde devam ediyor. Son olarak bölgedeki iletişim altyapılarını işlevsiz hale getiren İsrail ordusu Gazze halkının dünyayla bütün iletişiminin kesilmesine neden oldu. 27 Ekim gecesi İsrail ordusu, Gazze’ye gerçekleştirdiği en büyük ve en acımasız saldırıları gerçekleştirdi ve bununla birlikte Gazze’de 10 binin üzerinde sivilin öldüğü tahmin ediliyor.

Bütün dünyanın tepki gösterdiği ve protestolar yaptığı bu acımasız saldırılara ve İsrail Devlet’inin insanlık dışı saldırılarına karşı durmak isteyenler farklı şekillerde İsrail’i boykot ediyor. İsrail’in işlediği savaş suçları karşısında dünyanın birçok yerinde insanlar sokaklara dökülerek yürüyüşler gerçekleştirdi. 28 Ekim’de İstanbul Atatürk Havalimanı’nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde Büyük Filistin Mitingi düzenlendi. Gazze için gerçekleştirilen mitinge yaklaşık 1.5 milyon kişi katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan bu mitingde dünyaya oldukça önemli mesajlar verdi ve Siyonist İsrail’in acımasızca işlediği savaş suçlarına oldukça sert tepkiler gösterdi.

Kullanıcılar arama motorlarında İsrail markalarına ve ürünlerine alternatif olacak yerli ve helal ürünleri araştırıyor. Peki, İsrail mallarına markalarına ve ürünlerine alternatif Türk malı yerli ürünler nelerdir? İsrail markalarına ve ürünlerine alternatif yerli ürünler nelerdir? İsrail ürünlerine alternatif yerli ürünler hangileridir? İşte bunları sizler için derledik…

Yerli Akıllı telefon ve tablet

Casper, Dark, Excon, General Mobile, Piranha, Preo, Quatro, Reeder, Sunny, Türk Telekom, Vestel Venüs.

Yerli Televizyon

Arçelik, Beko, Grundig, Finlux, Regal, Seg, Telefunken, Vestel.

Yerli Beyaz Eşya

Altus, Arçelik, Beko, Grundig, Regal, Simfer, Sunny, Uğur, Vestel.

Yerli Gıda

Torku, Afia Gıda, Şölen, Eriş Gıda ,Ülker Kristal ,Vip Kahve, Cafe Crown, Sek, Pehlivan Helva, Burcu Salça, Selva, Aytaç, Kevser, Tariş , Zade, Oruçoğlu, Onsa, Eti, Pınar, Sütaş, Kaanlar, Lezita, Danet, Tadelle, Erpiliç, Keskinoğlu, Mado, Dimes, Bakraç, Eti, İkbal Sucuk, Çaykur, Pastavilla, Balparmak, Kahve Dünyası, Sek.

Yerli İçecekler

Niğde Gazozu, Cola Turka, Le Cola, Crown Cola, Beypazarı Maden Suyu, Kızılay, Doğanay, Nazo, Aroma, Meyöz, Hünkar Gazoz, Torku Osmanlı Şerbetleri, Uludağ, Kristal, Hamidiye Su, Kayışdağı Su, Aytaç su, Meysu, Doğuş Çay, Didi.

Yerli Ayakkabı sektörü

Hammer Jack, Greyder, Kinetix, Gezer, Scooter, Polaris, Aydi, King Paulo, Forelli, Lescon, YDS Ayakkabı, GÖN, Elle, Cengiz Pakel, Ziya, Shoe Tek, Nişantaşı Shoes, Lutvelizade, Luvi Shoes, Derimod, Bambi.

Yerli Giyim sektörü

Mavi, LC Waikiki, D’S Damat, Defacto, Sarar, Desa, Koton, Avva, Kiğılı, Colin’s, LTB, Damat & Tween, Yargıcı, Hatemoğlu, İpekyol, Penti, Derimod, Beymen, Network, Dilvin, Setre, Aker, Armine,  Manuka, He-Qa, Twist, Lufian, Mudo, Ekol, Boyner, İmza, Collezione, Les Benjamins.

Yerli Restoran ve zincir işletmeler

KahveDünyasıTike, Borsa, Saray, Bolulu Hasan Usta, Aslı Börek, Divan Pastanesi, Özsüt, Develi, Sahan, Nusr-Et, Köfteci Ramiz, Köfteci Yusuf, Simit Sarayı.

Yorumlar

Bir yanıt yazın