Borsa İstanbul’da 5 hisse haftaya tedbirle başlayacak

5 ay önce

Investing.com – Borsa İstanbul tarafından yapılan açıklamalarda 5 hissenin haftaya çeşitli tedbirlerle başlayacağı bildirildi.

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında BRKVY paylarında bugün seans başından 03/04/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacak.

İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan kredili işlem yasağı tedbiri de brüt takas tedbirinin uygulandığı süre boyunca devam edecek.

EDATA, LMKDC ve MOBTL payları bugün seans başından 03/04/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar kredili işlemlere konu edilemeyecek.

EUYO payları 04/03/2024 tarihli işlemlerden (seans başından) 03/04/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecek.

Emir paketi tedbiri, “piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması”, “emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması” ve “emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması” uygulamalarını kapsamaktadır.

İlgili payda VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (kredili işlem yasağı ile brüt takas tedbirleri) emir paketi tedbirlerinin uygulandığı süre boyunca devam edecek.

Bu hafta tedbirleri kalkacak hisseler

Bugün gün sonunda CATES, VRGYO ve YYAPI payları için uygulanan kredili işlem yasağı sona erecek.

5 Mart Salı günü, KFEIN payları için uygulanan kredili işlem yasağı ve brüt takas tedbirleri seans sonunda sona erecek.

7 Mart Perşembe günü, HATSN payı için konulan kredili işlem yasağı için son gün olacak.

Yorumlar

Bir yanıt yazın