Mega Metal’den (MEGMT) GES projesi açıklaması!

5 ay önce

Mega Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş. (MEGMT) tarafından 1 Mart 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde Tunceli İli GES Projesi hakkında açıklama yapıldı.

Açıklamada Şirketin Tunceli İli Pertek İlçesinde yapmayı planladığı  GES projesi kapsamında çağrı mektubu almak için gerekli başvurunun yapıldığı, Projenin devreye alınması durumunda yıllık elektrik tüketiminin %25’i bu proje ile yapılacak elektrik üretimi  vasıtası ile mahsup edilebileceği ifade edildi.

“Şirketimizin Tunceli İli Pertek İlçesinde yapmayı planladığı  GES projesi kapsamında çağrı mektubu almak için gerekli başvuru yapılmıştır. 

*Bu projeyle ilgili çağrı mektubu başvurumuzun olumlu sonuçlanması halinde; 2025 yılının ilk çeyreğinde gerçekleştirilmesi düşünülen GES projemizin yıllık ortalama elektrik üretim kapasitesinin  17MWatt (Megawatt) olarak gerçekleşmesi beklenmektedir. 

*Bu projenin devreye alınması durumunda yıllık elektrik tüketimimizin %25’i bu proje ile yapılacak elektrik üretimi  vasıtası ile mahsup edilebilecektir.

 Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.”

Yorumlar

Bir yanıt yazın