Uçan otomobiller geliyor! İşte fiyatı ve piyasaya çıkış tarihi

2 ay önce

Yeni uçan araba teknolojisi bilim kurgu hayallerini gerçekleştiriyor. İspanya’da yapılan Dünya Mobil Kongresi’nde uçan araba prototipi ses getirdi. Bu gerçekten uçan bir araba, bilim kurgulardan bildiğiniz gibi. Dikey kalkış yapabilecek, havaya yükselip uçabilecek. California merkezli şirket Alef Flying Car, yeni uçan araba prototipini tanıttı. Araç, İspanya’nın Barcelona kentinde düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’nde sergilendi. Elektrikle çalışan itiş sistemine sahip olan aracın 320 kilometre sürüş menzili ve 320 km uçuş menzili hedeflediği duyuruldu. 8 tane elektrikli motora sahip ve elektrikli itiş kullanıyoruz. Piyasaya hızlıca çıkabilmek için piyasada yaygınca bulunan lityum polimer pil kullanıyoruz. Herhangi bir yürüyen aksam için karar kılmadık bu sayede örnek olarak hidrojen yakıt pili kullanabiliriz.

UÇAN ARABA PROTOTİPİ BU SLOGANLA TANITILDI

Alef’in baş teknoloji sorumlusu, uçan aracı şu sloganla tanıttı: Havayolu kullanmayı düşünüyoruz, yerin altını ya da üstünü kullanabilirsiniz biz ise havada olacağız.

2025 SONUNDA UÇAN ARABA SERİ ÜRETİMİ BAŞLAYACAK

Şirket, uçan arabaların trafik sıkışıklığına çözüm olduğunu düşünüyor ve gerekli izinler alındığı takdirde 2025’in sonuna kadar üretime başlamayı amaçlıyor.

FİYATI 300 BİN DOLAR OLACAK

Aracın fiyatı 300 bin dolar olacak. Ancak fiyatın ilerleyen dönemde düşürülmesi hedefleniyor. KAAN İngiltere medyasında: Dönüm noktası niteliğinde bir dev adım

Yorumlar

Bir yanıt yazın