Ereğli Demir Çelik A.Ş. yatırımcılarına sevindirici haber geldi!

2 ay önce

Ereğli Demir Çelik’ten hisse başına 0.50 TL temettü

Şirketin resmi açıklamasına göre, Ereğli Demir Çelik, her bir hisse başına 0.50 TL brüt temettü ödemesi yapma kararı aldı. Beklenen haber, hissedarlar arasında memnuniyetle karşılandı ve şirketin istikrarlı mali performansının bir yansıması olarak değerlendiriliyor. Temettü ödemeleriyle ilgili ayrıntılar, yakın gelecekte kamuoyuyla ve hissedarlarla paylaşılacak. Verilen karar, Ereğli Demir Çelik’in stratejik vizyonu ve hissedarlarına olan taahhüdünü bir kez daha vurguluyor.

Ereğli Demir Çelik’ten KAP bildirimi

Ereğli Demir Çelik, KAP’a yaptığı bildirimle, 27 Şubat 2024 tarihli Yönetim Kurulu Kararı doğrultusunda 2023 faaliyetleri sonucunda elde edilen karın dağıtımına ilişkin detayları paylaştı. Şirket, kar dağıtımının peşin olarak TRY para birimiyle gerçekleştirileceğini ve pay biçiminde ödeme yapılmayacağını duyurdu. Hisse başına 0.45 TL net temettü ödemesi yapılacağı belirtilirken, yatırımcılar bu kararı değerlendirmek üzere görüşlerini paylaşmaya davet edildi.

Temettü ödemesinin ne zaman yapılacağı konusunda net bir tarih belirtilmedi. Fakat kararın Mart ayında yapılacak Şirket Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda Genel Kurul’un onayına sunulacağı ve onay alındıktan sonra tarihle ilgili detayların paylaşılacağı belirtildi.

Yorumlar

Bir yanıt yazın