BIST’te haftaya tedbirle başlayan ve bu hafta tedbirleri kalkacak hisseler

2 ay önce

Investing.com – Borsa İstanbul tarafından KAP’a yapılan açıklamalarda 2 hisseye tedbir getirildiği açıklandı. Bir aydır tedbir uygulanan 7 hissenin ise tedbiri kalkmış olacak.

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS kapsamında) ETYAT payları bugün seans başından 18/03/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecek.

Emir paketi tedbiri, “piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması”, “emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması” ve “emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması” uygulamalarını kapsamaktadır. 

ETYAT payında uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan kredili işlem yasağı ile brüt takas tedbirleri de emir paketi tedbirlerinin uygulandığı süre boyunca devam edecek.

AVHOL paylarında 19/02/2024 tarihli işlemlerden (seans başından) 18/03/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna kadar) brüt takas uygulanacak. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan kredili işlem yasağı tedbiri de brüt takas tedbirinin uygulandığı süre boyunca devam edecek.

Bu hafta BIST’te tedbiri kalkacak hisseler

22 Şubat Perşembe günü, GARFA payına uygulanan kredili işlem yasağı ve ULAS payına getirilen kredili işlem yasağı, brüt takas ve emir paketi tedbiri, seans sonunda kalkmış olacak.

23 Şubat Cuma günü, EKOS payındaki kredili işlem yasağı; DIRIT ve AVTUR’a uygulanan kredili işlem yasağı, brüt takas ve emir paketi tedbirleri; ERSU ve YAYLA payına getirilen kredili işlem yasağı, brüt takas, tek fiyat ve emir paketi tedbirleri gün sonunda kalkmış olacak.

Yorumlar

Bir yanıt yazın