BIST şirketlerinden güncel haberler

5 ay önce

Investing.com – Borsa İstanbul’da işlem gören şirketlerin yaptıkları bildirimlere göre hazırladığımız güncel şirket haberleri özetimize içeriğimizin devamında göz atabilirsiniz.

Cvk Maden İşletmeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (CVKMD)

CVK Maden, pay geri alım programını sonlandırdı. Şirket, program kapsamında; 1 TL nominal değerli pay başına 394,87 TL ortalama fiyatla, toplam 100.000 TL nominal değerli pay geri alım işlemi gerçekleştirdi ve geri alınan payların şirket sermayesine oranı %0,238 oldu.

Metemtur Yatırım Enerji Turizm ve İnşaat A.Ş. (METUR)

Metemtur, sermayesinin 54.000.000 TL’den 108.000.000 TL’ye bedelli olarak artırılması neticesinde elde edilen fonlar ile 23.633.000 TL tutarında kısa vadeli kredisini kapattı. Şirket, bu işlemin ardından kısa vadeli finansal kredisinin kalmadığını bildirdi.

Sermaye artırımından elde edilen fonun, masraflar düştükten sonra, kalan kısmı ile de %100 bağlı ortaklığı KARE 1 Güneş Enerjisi ve Üretim A.Ş.’nin yaklaşık 2,4 milyon dolar tutarındaki uzun vadeli döviz cinsinden proje kredisinin, 998.000 dolarlık kısmının kapatıldığı açıklandı.

Pasifik Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (PSGYO)

Pasifik GYO, İstanbul Bölge İdare Mahkemesi’nin kararı sonrasında Next Level İstanbul projesinde inşaat faaliyetleri devam ettiğini bildirdi.

Ege Endüstri ve Ticaret A.Ş. (EGEEN)

Ege Endüstri, ABD merkezli bir ticari araç ana sanayi firması ile devam eden anlaşmanın uzatılmasına yönelik görüşmelere başladığını bildirdi.

Gıpta Ofis Kırtasiye ve Promosyon Ürünleri İmalat Sanayi A.Ş. (GIPTA)

Gıpta Ofis, yurtiçi merkezli bir firma ile KDV hariç 5.020.865 dolar tutarında sipariş sözleşmesi imzaladı.

Anadolu Anonim Türk Sigorta Şti. (ANSGR)

Anadolu Sigorta ‘nın 2023 yılı 12 aylık konsolide net kârı 6.380.159.747 TL oldu. Şirket, geçen yılın aynı döneminde 1.323.551.677 TL net kâr açıklamıştı.

Bülbüloğlu Vinç Sanayi ve Ticaret A.Ş. (BVSAN)

Bülbüloğlu Vinç, yurt içinde bir firma ile 352.500 euro tutarında üç adet vinç üretimi ve teslimatı için sözleşme imzaladı.

Oncosem Onkolojik Sistemler Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ONCSM)

Oncosem, Dr.Abdurrahman Yurtaslan Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile 4,9 milyon TL bedelli sözleşme imzalandı.

Say Yenilenebilir Enerji Ekipmanları Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (SAYAS)

Say Yenilenebilir Enerji, Chengxi Shipyard’a verilen 1,4 milyon euroluk teklifin onaylandığını bildirdi.

Platform Turizm Taşımacılık Gıda İnşaat A.Ş. (PLTUR)

Platform Turizm, İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Başkanlığı ile 19,8 milyon TL üzerinden personel taşıma sözleşmesi imzaladı.

Yorumlar

Bir yanıt yazın