Orta sınıfın yeni gözdesi olmaya aday

2 hafta önce

Poco M6 Pro, orta seviyede konumlandırabileceğimiz güncel Android cihazlardan bir tanesi. Büyük bir ekran, gün ışığında güzel detaylar sunabilen kamera kurulumu ve hızlı şarj destekli 5000mAh pili var. Poco M6 Pro, 6.67 inç değerde Amoled ekranla geliyor. En ufak dokunuşlarla keyifle yol alabildiğiniz bu ekran, 120Hz tazeleme değerine de sahip. Böylece oyun ve video deneyimlerinde daha akıcı detaylarla karşılaşabilirsiniz.

Tabii pil tarafını düşünüyorsanız bunu kapatıp 60Hz değerine geçiş yapmanızı öneriyoruz. Tabii görüntüleme tarafında göz konforu ve okuma modu gibi işe yarar özellikler de sunuluyor. Ekran, dokunuşlara hızlı cevaplar verebildiği gibi dijital güvenliğiniz tarafında da parmak izi okuyucu sensörü sunuyor. Gücünü Helio G99 Ultra çipsetinden alıyor Bu çipset bünyesinde yer alan işlemci çekirdekleri, maksimum olarak 2.2GHz çalışma hızına erişebiliyor. Buna 12GB RAM’in eşlik ettiğini, ihtiyacınıza göre ek olarak 4GB artırılabilir RAM değerinin de kullanılabileceğini belirtelim. Kısacası oyun ve uygulamalar için güzel performanslar mümkün.

Poco M6 Pro, 512GB dahili depolamaya sahip ki bu gerçekten pek çok kullanıcı için fazlasıyla yeterli. Fotoğraflar, videolar, müzik dosyaları, uygulamalar ve oyunlarınızı keyifle yükleyebilirsiniz. Oldu ya ek depolamaya ihtiyaç duydunuz… burada da microSD kart desteğinin sunulması gerçekten güzel. Android 13 işletim sistemiyle gelen telefonda kullanımı kolay bir arayüzü ve iyi bir performans var.

Cihazda, Call of Duty gibi popüler bir oyunu orta grafik ayarlarında ve akıcı performansta oynayabildik. Deneyimlerimiz esnasında donma ya da aşırı ısıma gibi can sıkıcı sonuçlarla karşılaşmadık. 64 + 8 + 2MP 64MP ana kamera, özellikle gün ışığında ve fotoğrafçılık tarafında güzel sonuçlar sunuyor. Düşük ışık performansı sizi üzebilir. 8MP ultra geniş açılı kamera ve 2MP makro kameranın da iyi ışıklı ortamlarda güzel sonuçlar verebildiğini belirtelim. Video çekim tarafında, hem ön hem de arka kamerayla 1080p 60FPS videolar çekebilirsiniz.

Beklentileriniz yüksek olmamalı. Öte yandan bu değerler, sosyal medyada yapılacak paylaşımlar için yeterli. 16MP ön kameramız da hem bokeh’li selfie’ler hem de iyi ışıklı ortamlardaki görüntülü görüşmeler için tatmin edici performanslar sunabiliyor. Wi-Fi AC, Bluetooth 5.2,NFC ve 5000mAh pil Bu pil, tek şarj ile bir günü geride bırakmanıza yardımcı oluyor. Zaten günümüzde pek çok üreticinin benzer kapasite ve benzer performansları sunduğunu görüyoruz.

Önemli olan ise, hızlı şarj değeri ve hızlı şarj destekli adaptörün sunulup sunulmadığı. Poco M6 Pro, hızlı şarj destekli bir telefon ve beraberinde 67w hızlı şarj destekli adaptörle geliyor. Böylece adaptör için ayrıca para vermenize gerek kalmıyor ve ürünü kısa sürede tamamen şarj edebiliyorsunuz.

Yorumlar

Bir yanıt yazın