İş Yatırım 4 hisse için fiyat hedefini değiştirdi

2 hafta önce

Investing.com – İş Yatırım, gıda sektöründe yer alan 3 şirket ve bir holding şirketine ilişkin hedef fiyatını revize etti.

Ülker Bisküvi Sanayi A.Ş. (ULKER)

İş Yatırım, ULKER payı için hedef fiyatını 140 TL seviyesine yükseltirken “AL” tavsiyesini korudu.

Fiyat hedefi revizyonuna gerekçe olarak güncellenmiş makro varsayımlar, daha yüksek marj beklentisi ve net işletme sermayesindeki iyileşmeler ile daha güçlü serbest nakit akışı beklentisi gösterildi. İş Yatırım analistleri, Ülker hisselerinin 4x 24T FD/FAVÖK çarpanı ile uluslararası benzerlerine kıyasla %64 iskonto ile işlem görmekte olduğunu tahmin etti. Buna göre ULKER payının Türkiye’deki fiyat avantajı ve uluslararası operasyonlarındaki dövize bağlı gelirleri ile defansif bir iş modeli sunduğu bildirildi.

BIM Birleşik Mağazalar A.Ş. (BIMAS)

BIMAS için hedef fiyat değişikliği ile “AL” tavsiyesini yinelendi. İş Yatırım, Makro varsayımlarındaki güncellemelerin ve indirgenmiş nakit akımı (İNA) tahmin süresinin 2030 yılına kadar taşındığını ve BIMAS için hedef fiyatını 496,5 TL’ye yükselttiğini açıkladı.

Güncel hedef değeri, %31 yukarı potansiyele işaret ettiğinden, hisse için “AL” tavsiyesi korundu. Hisse, 6.7x 2024T FD/FAVÖK rasyosu ile son 3 yıllık ortalamasına kıyasla yaklaşık %15 oranında iskonto ile işlem görmeye devam ediyor. Buna göre analistler, cazip çarpanlarla işlem gören hisseyi en çok önerilenler listesinde tutmaya devam ediyor.

Anadolu Efes Biracılık ve Malt Sanayii A.Ş. (AEFES)

AEFES hisseleri için hedef fiyat, 215 TL’ye yükseltildi ve “AL” tavsiyesi korundu. Solo bira grubu 3.4x 24T FD/FAVÖK çarpanı ile uluslararası benzerlerine kıyasla %59 iskonto ile işlem görürken Anadolu Efes için marj baskıları ve rubledeki devalüasyon başlıca riskler olarak görüldü.

AG Anadolu Grup (AGHOL)

İş Yatırım, AGHOL hisseleri için hedef fiyatını %50 getiri potansiyeline işaret eden 355 TL seviyesine yükseltti. Hedef fiyat revizyonunun ana sebebi olarak hedef net aktif değerinin (NAD) %46’sını oluşturan AEFES ve CCOLA hisselerindeki revizyon olarak gösterilirken, MGROS hedef değerin %38’ini oluşturdu.

Hedef NAD’a hâlâ %25 iskonto uygulanırken TOGG, 110 milyon dolar yatırım maliyetiyle NAD hesabına eklenmeye devam etti. Anadolu Grubu Holding’in cari NAD’ına kıyasla yüksek iskontosu ve defansif portföyü ile hala cazip bir yatırım teması sunduğunu aktaran İş Yatırım analistleri, holdingin NAD iskontosunu sırasıyla %37 ve %31 olan 1 yıllık ve 3 yıllık ortalamalarının oldukça üstünde %45 seviyesinde buldu.

Yorumlar

Bir yanıt yazın