BIST şirketlerinden güncel haberler

5 ay önce

Investing.com – Borsa İstanbul’da işlem gören şirketlerin yaptıkları bildirimlere göre hazırladığımız güncel şirket haberleri özetimize içeriğimizin devamında göz atabilirsiniz.

Mhr Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (MHRGY)

MHR GYO, Ataşehir Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında iki ada üzerinde bulunan parsellerdeki kat maliki/arsa sahipleri ile sözleşme imzaladı.

Avrupakent Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (AVPGY)

Avrupakent GYO, Swissotel Resort Bodrum Beach’in 1 yıl süreyle işletilmesi için Pantur Otelcilik ile işletme ve kira sözleşmesi imzaladı. Kira bedelinin; Garanti Edilen Aylık Asgari Kira (3.500.000,00 TL) olarak adlandırılan sabit bir tutar veya Ciro Kirasının (Aylık dönemde Mecur’un işletilmesi sonucu elde edilen hasılattan operasyon/işletme giderleri düşüldükten sonra kalan Net Satış Hasılat ile %80’in çarpılmasıyla elde edilen tutar) hangisi yüksekse o olacak şekilde belirlenmesine karar verildi.

Ahlatcı Doğal Gaz Dağıtım Enerji ve Yatırım A.Ş. (AHGAZ)

Ahlatcı Doğalgaz ve Enerya Enerji (ENERY), Dünya Katılım Bankası’nın sermayesinin 100 milyon TL’den 300 milyon TL’ye tescil edildiğini açıkladı.

Astor Enerji A.Ş. (ASTOR)

Astor Enerji, şirketin Ukrayna’da 28,5 milyon dolarlık ihale kazandığını bildirdi.

Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş. (AGROT)

Agrotech, Eyüp’te 14.848 m2’lik A tipi Genel Antrepo açılması kapsamında 200 milyon TL’lik yatırım kararı aldı.

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (EKGYO)

Emlak Konut, Bakanlık ile imzalanan protokol kapsamında Bakanlık adına şirket tarafından ihale edilen Malatya Akçadağ 1. Etap Konut ve Ticaret İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenleme İşi’nin sözleşmesinin yüklenici ile 420,9 milyon TL bedelle imzalandığını bildirdi.

Gelecek Varlık Yönetimi A.Ş. (GLCVY)

Gelecek Varlık Yönetimi, Denizbank‘ın gerçekleştirdiği tahsili gecikmiş alacak satışında 108 milyon TL anaparaya sahip bir portföyün ihalesini kazandığını ve ihalenin onaylandığını açıkladı.

İzdemir Enerji Elektrik Üretim A.Ş. (IZENR)

İzdemir Enerji, GES yatırımı kapsamında 24,1 MWe kurulu güç santralinin 2024 yılı ikinci çeyrek sonuna kadar, 51 MWe kurulu güç santralinin ise 2024 yılının üçüncü çeyrek sonuna kadar tamamlanmasını planlıyor.

Kuzey Boru A.Ş. (KBORU)

Kuzey Boru, 42,5 milyon TL ve 340 bin dolarlık satış sözleşmesi imzaladığını bildirdi.

Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik A.Ş. (KONTR)

Kontrolmatik, Fas Ulusal Elektrik ve İçme Suyu Kurumu tarafından düzenlenen ihalenin 8,1 milyon euro bedelle şirket tarafından kazanıldığını açıkladı.

Mega Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş. (MEGMT)

MEGMT, yurt içinde yerleşik iki firma ile 2024 yılını kapsayacak şekilde 3.000 ton sipariş aldığını ve 2024 cirosuna 30 milyon dolar katkı yapılmasının beklendiğini bildirdi.

Mia Teknoloji A.Ş. (MIATK)

Mia Teknoloji, proje bütçesi 4 milyon TL olan VR Speaking Club yazılım projesinin Gazi Üniversitesi Teknopark Yönetimi Hakem Heyeti tarafından onaylandığını bildirdi.

Reeder Teknoloji San. ve Tic. A.Ş. (REEDR)

Reeder, %80’i yerli olan ilk Reeder markalı elektrikli araç üretimi hedefi kapsamında elektrikli araç projesindeki ilk test aracını 30 Ağustos’ta çıkarmayı planladığını açıkladı.

Yorumlar

Bir yanıt yazın