TÜBİTAK’tan teknoloji transferi… Resmi Gazete’de yayımlandı

5 ay önce

TÜBİTAK, geliştirdiği ‘ultrasonik görüntüleme fantomu’ isimli teknolojinin yapma bilgisini 5 yıllığına transfer edecek. Teknoloji transfer bedeli (TL,KDV hariç) peşinatı 150 bin lira olarak belirlendi.

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) geliştirdiği ‘ultrasonik görüntüleme fantomu’ isimli teknolojinin yapma bilgisini (know-how) 5 yıllığına transfer edecek.

TÜBİTAK’ın teknoloji transferi ilanı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna göre, kurum tarafından geliştirilen quot;ultrasonik görüntüleme fantomuquot; yapma bilgisi TÜBİTAK’ın Fikri Mülkiyet Haklarının Yönetimine ve Teknoloji Transferine İlişkin Yönetmeliği’ne uygun olarak, basit lisanslama yöntemiyle teknoloji transfer bedeli karşılığında 5 yıllığına transfer edilecek.

Teknoloji transfer bedeli (TL,KDV hariç) peşinatı 150 bin lira olarak belirlendi.

quot;Ultrasonik görüntüleme fantomuquot;, sağlık kuruluşlarında kullanılan ultrasonografi cihazlarının kalibrasyonunda kullanılmak üzere bir ultasonik görüntüleme fantomu olarak tanımlanıyor. Geliştirilen bu referans test malzemesiyle sağlık kuruluşlarında ve/veya doktor muayenehanelerinde bulunan cihazlarının doğrulamaları yerinde ve hızlı bir şekilde yapılabiliyor.

Kurum tarafından aranan şartları sağlayan tüm istekliler, teknoloji transfer başvurusunda bulunabilecek.

Yorumlar

Bir yanıt yazın