VW Touareg yenilendi

6 ay önce

VW, Touareg modelinin üçüncü neslini kapsamlı iyileştirmelerle yeniledi. Yeni Touareg, Elegance ve R-Line olmak üzere iki farklı donanım seçeneğiyle 15 Kasım’dan itibaren Türkiye’de satışa sunuldu. Üçüncü nesli ile Volkswagen tarihindeki en önemli ürün ve teknoloji hamlesi olan ve bu anlamda bir kilometre taşı olarak Volkswagen’in premium sınıftaki iddiasını ortaya koyan Touareg, artık daha teknolojik ve daha konforlu.

Sektör yetkililerinden Gino Bottaro, “Touareg ile gösterişi sevmeyen, premium deneyim yaşamak isteyen, mütevazı bir hedef kitleye ulaşmayı amaçlıyoruz.” dedi. Öncü model ve Yeni aydınlatma sistemi Volkswagen, geleceğin teknolojilerini her zaman ilk olarak Touareg’de kullanmış, daha sonra bu stratejinin bir parçası olarak Touareg, diğer modellerin gelişmesine katkı sağlamıştır.

Yeni Touareg’de de yine bu ürün stratejisinin yansımalarını görüyoruz. Yeni Touareg, dünyanın en iyi aydınlatma sistemlerinden biri olan HD Matrix farlarla pazara sunulan ilk Volkswagen modeli dedi. Verimli sürüş destek sistemleri Touareg’de çok sayıda kullanım kolaylığı ve sürüş asistan sistemi standart olarak sunuluyor: Yarı otonom sürüş asistanı Travel Assist, Adaptif hız sabitleyicisi ACC, gelişmiş çarpışma hazırlığı PreCrash 360, Kavşak asistanı Front Cross Traffic Assist, ön bölge asistanı Front Assist, Şerit değiştirme asistanı Side Assist, şerit takip asistanı Lane Assist ve acil durum asistanı Emergency Assist, Akıllı park asistanı Intelligent Park Assist. Ayrıca, araçta Gece Görüş Sistemi “Night Vision” opsiyonel olarak sunuluyor. Güç aktarma organı ve süspansiyon Yeni Touareg, makyajlı versiyonunda da bir önceki versiyonuyla aynı güç aktarma sistemiyle piyasaya sürüldü.

Araçta yüksek verimlilik sunan, 3.0 litrelik 6 silindirli, 286 beygir güç ve 600 Nm tork üreten turbo dizel motor kullanılıyor. Standart olarak 8 ileri otomatik şanzıman ve 4MOTION sürekli dört tekerlekten çekiş, bir arada sunuluyor. Teknik olarak güncellenen havalı süspansiyon sayesinde premium modelin sürüş özellikleri daha konforlu hale getiriliyor. Touareg, 2002 yılında Volkswagen’in ilk SUV modeli olarak piyasaya sürüldü. Volkswagen markası, seçkin modelin öncülüğü sayesinde sayılı global SUV tedarikçilerinden biri haline geldi.

Touareg, bugün son derece başarılı bir model olarak Volkswagen’in ürün gamının en üstünde yer alıyor. Touareg ile birlikte geliştirilen teknolojiler, markanın alt modellerine de yansıtılıyor. Hem şehir içi, hem off-road hem de uzun yolda konforlu bir sürüş vadeden model, piyasa çıktığı 2002 yılından bu yana dünyada 1.1 milyondan fazla, Türkiye’de ise 3.700’ü aşan müşteri ile buluştu.

Aydınlatmalı logo var Bugüne kadar Türkiye’de satışa sunulan Volkswagen modelleri arasında ilk defa Yeni Touareg’de aydınlatmalı Volkswagen logosu kullanılıyor. Aracın şıklık ve farklılığına katkı sağlayan yan aynalardaki Volkswagen logolu dış ambiyans aydınlatması, kapılar açıldığında Volkswagen logosunu zemine yansıtıyor. Touareg’e özgü bu yeni dış ambiyans aydınlatması tasarımı, Yeni Touareg’in şıklığını her ortama taşıyor.

Yorumlar

Bir yanıt yazın