Teknoloji şirketi %1.200 bedelsiz sermaye artırımı için onay aldı

6 ay önce

Investing.com – SPK’nin son haftalık bülteninde Mia Teknoloji’nin %1.200 oranındaki bedelsiz sermaye artırım başvurusunun olumlu sonuçlandığı duyuruldu.

SPK duyurusuna göre Mia Teknoloji A.Ş., 38 milyon TL olan mevcut sermayesini 456 milyon TL artırarak 494 milyon TL’ye çıkaracak. 

Böylece şirket, tamamı iç kaynaklardan karşılanmak üzere %1.200 oranında bedelsiz sermaye artırımı gerçekleştirmiş olacak.

MIATK payında son durum

MIATK payı, yükseliş trendinde Eylül ayında 790 TL seviyesine ulaştıktan sonra dalgalı hareket etmeye başladı. Yaklaşık 1,5 aylık süreçte 480 TL’ye kadar düzeltme gören hisse, Ekim ayında zirve seviyesini 909 TL’de belirledikten sonra Kasım ayında düşüş eğilimi hareketine devam ediyor.

Geçen hafta ise ortalama 660 TL bandında yatay kalan MIATK, bu ay %16 değer kaybıyla devam ediyor.

Mia Teknoloji ile ilgili son gelişmeler

Geçen haftanın son işlem gününde Mia Teknoloji KAP’a iki yeni sözleşme imzaladığını duyurdu. 

Mia Teknoloji, Ar-Ge Birimi tarafından geliştirilen “Metaverse Evreninde Yapay Zeka Tabanlı Dil Edindirme Amaçlı E-Öğrenme Platformunun Geliştirilmesi” projesinin 1501 Sanayi Ar-Ge Projeleri Destekleme Programı kapsamında, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından yapılan değerlendirmeler neticesinde desteklenmeye uygun bulunduğunu duyurdu.

Projenin asgari destek tutarı 1.761.043,48 TL olarak açıklandı. Bu proje kapsamında geliştirilecek olan Metaverse tabanlı e-öğrenme uygulaması ile yeni bir dil öğrenmek veya dil becerilerini geliştirmek isteyen bütün kullanıcılara yenilikçi ve etkileşimli bir dil öğrenme deneyimi sunulması amaçlanıyor.

Şirket tarafından yapılan diğer bir bildirimde ise Mia Teknoloji, Havelsan ile Kritik Tesis Güvenlik Sistemleri Projesi’nin Geçiş Kontrol Sistemleri Genel Bakım Onarım Hizmeti Alımı kısmıyla ilgili sözleşme imzalandığını duyurdu. Sözleşme bedeli 345.000 dolar + KDV olarak belirtildi.

Yorumlar

Bir yanıt yazın