SPKdan 3 şirketin halka arzına onay

8 ay önce

SPKdan 3 şirketin halka arzına onay

SPK haftalık bültenine göre, Kurul, Agrotechin 5,21 liradan, Ekos Teknolojinin 12,77 liradan, 1000 Yatırımlar Holdingin 125 liradan halka arz başvurusuna onay verdi.

Mia Teknoloji AŞnin 456 milyon liralık bedelsiz sermaye artırımı onaylandı.

SPK, Fasdat Gıda Dağıtım Sanayi ve Ticaret AŞnin 1,5 milyar liralık, Ral Yatırım Holding AŞnin 500 milyon liralık, Eko Faktoring AŞnin 175 milyon liralık, Vestel Beyaz Eşya Sanayi ve Ticaret AŞnin 2,5 milyar liralık, Deniz Faktoring AŞnin 2 milyar 155 milyon liralık, Tera Yatırım Menkul Değerlerin 750 milyon liralık, Yapı Kredi Finansal Kiralamanın 10 milyar liralık, Zorlu Faktoringin 225 milyon liralık, Suvla Şarapları Tarım Sanayi ve Ticaret AŞnin 40 milyon liralık, Arçelik AŞnin 30 milyar liralık, Nurol Yatırım Bankası AŞnin ise 10 milyar liralık borçlanma aracı ihraç başvurusuna izin verdi.

Pasha Yatırım Bankası AŞnin 500 milyon liralık kira sertifikası ve VİDMK ihracı başvurusu onaylandı.

Kurul, Rota Portföy Yönetimi AŞ Katılım Şemsiye Fonu ile “Arz Gayrimenkul ve Girişim Sermayesi Portföy Yönetimi AŞ Sekizinci Gayrimenkul Yatırım Fonu”, “Re-Pie Portföy Yönetimi AŞ Ayaz Gayrimenkul Yatırım Fonu” ve “Re-Pie Portföy Yönetimi AŞ Seyhan Gayrimenkul Yatırım Fonu”nun kurulması talebini olumlu karşıladı.

SPK, yapılan incelemeler sonucunda Kızılbük Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞye 300 bin lira, Sinpaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞye ise 155 bin 567 lira idari para cezası uyguladı. Kurul, farklı şirketlerin paylarında yaptığı inceleme sonucunda bir isme 1 milyon 409 bin 289 liralık idari para cezası uygulanmasına karar verdi.Suç duyuruları ve erişim engeli kararları

Sermaye Piyasası Kurulu, Sermaye Piyasası Kanunu ve ilgili mevzuat kapsamında yapılan incelemeler sonucunda “join fx”, “compaq fx”, “royex markets fx”, “kinginvests”, “powertradefinance” ve “leveltrade” uzantılı internet sitelerinin içerik sağlayıcıları ile 3 isim hakkında suç duyurusu yapılmasına karar verdi.

Türkiyede yerleşik kişilere yönelik olarak internet aracılığıyla yurt dışında kaldıraçlı işlem yaptırıldığı belirlenen 35 internet sitesine erişimin engellenmesi için Sermaye Piyasası Kanununun 99. maddesinin dördüncü fıkrası uyarınca hukuki işlemlerin yapılması kararı alındı.

Yorumlar

Bir yanıt yazın