Borsa İstanbul’da güne tedbirle başlayacak ve bu hafta tedbirleri kalkacak hisseler

7 ay önce

Investing.com – Borsa İstanbul tarafından KAP’a yapılan açıklamalarda güne 3 hissenin tedbirle başlayacağı duyuruldu. Bu hafta ayrıca 10 hissenin tedbirleri kalkmış olacak.

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında Petrokent Turizm A.Ş. (PKENT) paylarına bugün seans başından itibaren 05/12/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satış ve kredili işlem tedbiri uygulanacak.

Ditaş Doğan Yedek Parça İmalat ve Teknik A.Ş. (DITAS) ve Martı Gayrımenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (MRGYO) paylarında 06/11/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 05/12/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacak. İlgili paylarda halihazırda uygulanmakta olan açığa satış ve kredili işlem yasağı tedbiri de brüt takas tedbirinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.

Bu hafta tedbirleri sona erecek hisseler

8 Kasım Çarşamba günü, Konfrut Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. (KNFRT) payının açığa satış ve kredili işlem tedbiri ile brüt takas tedbiri, Cosmos Yatırım Holding A.Ş. (COSMO) payının ise açığa satış ve kredili işlem tedbiri için son gün olacak. 

9 Kasım Perşembe günü, Gersan Elektrik Ticaret ve Sanayi A.Ş. (GEREL) payında uygulanan açığa satış ve kredili işlem tedbiri ile brüt takas tedbiri son erecek.

10 Kasım Cuma günü, İhlas Gayrımenkul Proje Geliştirme ve Ticaret A.Ş. (IHLGM), Escort Teknoloji Yatırım A.Ş. (ESCOM) ve Batıçim Bati Anadolu Çimento Sanayi A.Ş. (BTCIM) için uygulanan açığa satış ve kredili işlem tedbir; Smartiks Yazılım A.Ş. (SMART) ve Dmr Unlu Mamuller Üretim Gıda (DMRGD) payları için getirilen açığa satış ve kredili işlem tedbiri ile brüt takas tedbiri; Eminiş Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş. (EMNIS) payı için uygulanan açığa satış ve kredili işlem, brüt takas ve emir paketi tedbiri; Tetamat Gıda Yatırımları A.Ş. (TETMT) payı için getirilen açığa satış ve kredili işlem, brüt takas, tek fiyat ve emir paketi tedbiri için son gün olacak.

Yorumlar

Bir yanıt yazın