Ripple halka arz hazırlıklarıyla ilgili önemli bir adım attı

8 ay önce

Investing.com – Blockchain şirketi Ripple, kripto topluluğunu heyecanlandıran önemli bir gelişmeyle gündeme geldi. 

Ripple, halka arz hazırlıklarıyla bağlantı kurulan önemli bir işe alım hamlesi gerçekleştirdi. Bu hamle piyasa yorumcuları tarafından şirketin halka arz yolunda çalışmalarını hızlandırdığı şeklinde yorumlandı. Ripple’ın bu hafta ABD’de ve diğer faaliyet bölgelerinde çalışmak üzere tecrübeli hissedar iletişim yetkilisi pozisyonu için ilan verdiği görüldü.

Ripple’ın kariyer sayfasında görülen bu ilanın detaylarında ABD’de New York ve Miami ile birlikte Londra’da çalışmak üzere hissedar iletişim yetkilisi aradığı görülüyor. XRP topluluğu ise bu gelişmeye dikkat çekerek şirketin önümüzdeki dönemlerde halka açılma niyetini ortaya koyduğunu düşünüyor.

Ripple, yeni pozisyon ile ilgili hedeflerini de açıklarken bu pozisyonda çalışacak olan kişilerin en önemli sorumluluğunun şirketin mevcut ve potansiyel yatırımcılarla ilişkilerini yönetmek olduğunu belirtiyor.

Bu gelişmeyle birlikte Ripple’ın halka açılma konusu yeniden gündeme gelirken şirketin süreç öncesi en büyük sorunu SEC ile devam eden dava süreci olmaya devam ediyor. Görünen o ki Ripple’ın SEC ile olan yasal mücadelesini sonlandırdıktan sonra ilk hamlelerinden biri halka arz için başvurmak olacak.

Ripple ile ilgili diğer bir gelişmede ise şirketin yerel varlığı XRP’nin oyun sektöründe kullanıma açılması oldu.

XRP, artık oyun alımı ve oyun içi satın almalarda kullanılabilecek

Kripto para ödeme platformu BitPay, kullanıcıların artık Xsolla adlı oyun platformunda  XRP kullanarak oyun alabileceğini duyurdu. 

BitPay tarafından yapılan paylaşımda aralarında SMITE ve Roblox gibi popüler oyunların bulunduğu Xsolla’da XRP kullanılarak oyun satın alınabileceği ve oyun içi harcamalarda XRP kullanılabileceği bildirildi.

Oyun platformu, daha önce BitPay ile iş birliği çerçevesinde Bitcoin ödemesi kabul etmeye başlamıştı. 2014 yılına kadar uzanan bu anlaşma, zamanla çeşitli kripto para birimlerini de içerirken son olarak platforma XRP ödemeleri de entegre edildi.

Yorumlar

Bir yanıt yazın