BIST şirketlerinden güncel haberler

7 ay önce

Investing.com – Borsa İstanbul’da işlem gören şirketlerin yaptıkları bildirimlere göre hazırladığımız güncel şirket haberleri özetimize içeriğimizin devamında göz atabilirsiniz.

Pegasus (PGSUS)

Pegasus’un misafir sayısı Eylül’de yıllık %16 artarak 3,07 milyon oldu. Misafir sayısı, Ocak – Eylül döneminde %20 artışla 23,80 milyona ulaştı.

Suwen Tekstil Sanayi Pazarlama A.Ş. (SUWEN)

Suwen Tekstil, Türkiye Voleybol Federasyonu ile sponsorluk anlaşması imzaladı. Böylece Suwen, A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın 2023 – 2026 yılı resmi sponsoru oldu. Sponsorluk paketinin detayları ve içeriği önümüzdeki günlerde düzenlenmesi planlanan bir basın toplantısında Şirket ve TVF Yönetimi tarafından kamuoyuyla paylaşılacak.

Sanica Isı Sanayi A.Ş. (SNICA)

Sanica Isı, Al-ge Mühendislik Ltd. Şti. ile Doğu Karadeniz Bölgesi’nde Ana Dağıtıcılık Yapılması konusunda sözleşme imzaladı. Şirket, söz konusu sözleşme çerçevesinde bir yıl içerisinde yaklaşık 80 milyon TL ciro bekliyor.

Ulusoy Un Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ULUUN)

Ulusoy Un, uzun vadeli hedeflerine ulaşması kapsamında mevcut ticari operasyonların desteklenmesi ve potansiyel yatırım fırsatlarının değerlendirilmesi için Avrupa Birliği

üyesi olması nedeniyle lokasyon olarak AB imkanlarına erişim açısından stratejik önemi olan Malta’da yasa ve yükümlülüklere uygun 2 farklı statüde şirket kurulmasına karar verdi.

Alarko Holding (ALARK)

Alarko Holding, bağlı ortaklığı Alarko Tarım Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nin ana faaliyet konusu seracılık olan Altes Seracılık Tarım Gıda Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nin 50.000.000,00 TL nominal değerli 50.000.000 adet hissesinin tamamını (%100) 50.000.000 TL bedelle devraldığını duyurdu.

Maçkolik İnternet Hizmetleri Ticaret A.Ş. (MACKO)

Maçkolik, Türkiye’de yerleşik Misli Elektronik Şans Oyunları ve Yayıncılık A.Ş. ile 15 aylık 75.000.000 TL + KDV bedelli reklam satış sözleşmesi imzaladı.

Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş. (ZOREN)

Zorlu Enerji, Manisa’nın Alaşehir ilçesinde bulunan Zorlu Jeotermal Enerji Elektrik Üretimi A.Ş. tarafından yapılması planlanan Alaşehir Jeotermal Enerji Santraline Yardımcı Kaynak Faz-2 Güneş Enerji Santrali (14,695 MWm/14,695 MWp/12 MWe/17,06 ha) projesi ile ilgili olarak hazırlanan ÇED Raporu için inceleme değerlendirme süreci başladı.

Diğer yandan şirketin Denizli’nin Sarayköy ilçesinde Zorlu Doğal Elektrik Üretimi A.Ş. tarafından yapılması planlanan Kızıldere-Iıı Jeotermal Enerji Santraline İlave Yardımcı Kaynak Faz-2 Güneş Enerji Santrali (36,708 MWm/36,708 MWp/30,475 MWe/78 ha) projesi ile ilgili olarak hazırlanan ÇED Raporu için de inceleme değerlendirme süreci başladı.

Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş. (TUPRS)

Uluslararası derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings tarafından, Tüpraş’ın Uzun Vadeli Yabancı Para Cinsinden kredi notu “B”den “B+”ya yükseltildi, görünümü ise “Durağan”

olarak belirlendi.

Ray Sigorta A.Ş. (RAYSG)

Ray Sigorta, şirketin 2023 yılı Ocak – Eylül aylarını kapsayan döneme ait denetimden geçmemiş tahmini prim üretimini 8.098.853.727 TL olarak belirledi. Prim üretiminde bir önceki yılın aynı dönemine göre %143,17 oranında artış meydana geldi.

VBTS kapsamına alınan hisseler

VBTS kapsamında ARDYZ, BRISA, BTCIM, FONET ve MRSHL payları bugün seans başından 10 Kasım seans sonuna kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecek. EMNIS) payları seans başından 10 Kasım seans sonuna kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecek. TETMT payları seans başından 10 Kasım seans sonuna kadar tek fiyat işlem yöntemi ile işlem görecek.

Yorumlar

Bir yanıt yazın