Ethereum’da Ağustos ayından bu yana en yüksek borsa çıkışı gerçekleşti

8 ay önce

Investing.com – Ethereum piyasasında son 24 saatteki bazı aktiviteler dikkat çekiyor.

Blockchain analiz platformu Santiment son X gönderisinde dün kripto para borsalarından toplamda 181 milyon dolar değerinde 110 bin ETH’nin çekildiğini raporladı. Ayrıca bu rakamın Ağustos ayından bu yana en yüksek günlük ETH çekimi olduğu kaydedildi.

Borsalardan çekilen ETH miktarındaki keskin artışla birlikte Santiment, ayrıca borsaların dışındaki cüzdanlarda tutulan miktarın 115,88 milyon ETH ile rekor seviyeye ulaştığını kaydetti. Bu verilere göre borsalarda bulunan ETH miktarı, şu an son 5 yılın en düşük seviyesine geriledi.

Borsalardan çekilen kripto varlıklar, genel olarak ilgili varlığın fiyatında bir artış beklentisi olduğu zamanlarda gerçekleşir. Nadir olarak ise borsalara olan güvenin azalmasıyla da varlık çekimi gerçekleşir. Ancak mevcut durumda kripto borsalarına yönelik bir riskin söz konusu olmaması, ilk seçeneği kuvvetlendiriyor. Ancak şu ana kadar Ethereum fiyatında kayda değer bir hareket gözlemlenmedi.

Geçen haftaki yükselişin ardından 1.700 dolar bandına adım atan ETH, bu hafta satıcı ağırlıklı hareketine devam ederken son 24 saatte satışların yavaşlamasına rağmen 1.640 doların altına sarktığı görülüyor.

Ethereum piyasası ile ilgili son güncel gelişmeler ise birkaç Ethereum ETF ürününün piyasaya sürülmesi oldu. Ancak beklentilerin aksine şu ana kadar Ethereum tabanlı vadeli ETF ürünleri düşük işlem hacmine sahipti.

Diğer yandan Ethereum’a dayalı diğer yatırım ürünlerine yönelik talep de yılbaşından bu yana azalmaya devam ederken CoinShares verilerine göre büyük altcoin’ler arasında Solana’ya dayalı yatırım ürünlerine talep düşük de olsa artmaya devam ediyor.

Yorumlar

Bir yanıt yazın