Borsa İstanbul’da bugün 5 hisse güne tedbirle başlarken 3 hissenin tedbirleri kalkacak

8 ay önce

Investing.com – Borsa İstanbul tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformuna yapılan açıklamada bu gün 5 hissenin güne Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında çeşitli tedbirlerle başlayacağı bildirildi.

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında BRKVY, MAALT ve PSGYO payları, bugün seans başından itibaren 03/11/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satış ve kredili işlemler yasağı getirildi.

HATSN ve TUCLK paylarında bugünden 03/11/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacak. İlgili paylarda halihazırda uygulanmakta olan açığa satış ve kredili işlem yasağı tedbiri de brüt takas tedbirinin uygulandığı süre boyunca devam edecek.

Diğer yandan tedbir süreleri dolan hisseler arasında; BRSAN’ın açığa satış ve kredili işlem yasağı, YONGA payı için uygulanan açığa satış ve kredili işlem yasağı, brüt takas ve emir paketi tedbiri ve KTLEV için bir aydır uygulanan açığa satış ve kredili işlem yasağı ile brüt takas tedbiri bugün seans sonunda kalkmış olacak.

Yorumlar

Bir yanıt yazın