CW Enerji yeni şirket kurma kararı aldı

9 ay önce

Investing.com – CW Enerji, Kamuyu Aydınlatma Platformuna yaptığı açıklamada yeni şirket kurma kararını açıkladı.

CW Enerji, 250.000 TL sermaye ile CW Storage Enerji A.Ş. ünvanlı bir şirket kurulmasına ve yeni kurulacak şirketin sermayesine %100 oranında iştirak edilerek tüzel kişi ortak olunmasına karar verdi. Şirket, bu doğrultuda kuruluş işlemlerinin başladığını bildirdi. 

Yapılan açıklamada yeni kurulacak olan şirketin faaliyet alanı olarak; Lityum pil ve bataryalar, ısıl pil, yakıt pili, pil/batarya laboratuvar test sistemleri, enerji depolama sistemleri ve iletim sistemleri, enerji depolama amacıyla sunulacak batarya hücresi, pili, modülü, paketi, batarya yönetim sistemi, pil/batarya laboratuvar test sistemleri, konu ile alakalı türlü elektrik, elektronik, mekanik, kimyasal ürünler ile ilgili Ar-Ge (ürün araştıma, geliştirme ve test) işlerinin gerçekleştirileceği, Ar-Ge faaliyetleri sonucu ortaya çıkan tüm ürün, sistem, malzeme, mekanik ve kimyasal aksam, elektronik kart, yazılım ve sistemin iç ve dış ticaretini yapmak, servis ve bakımını sağlamak vb. amaçlara hizmet etmek olduğu açıklandı. 

CW Enerji, bu gelişmenin yanında Arkat Alüminyum Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile GES projesi yapımı amacıyla geliştirdiği Balıkesir’de yer alan arazi üzerine 5.700 kWe kapasiteli güneş enerjisi santrali kurulumu konusunda arazi bedeli dahil olmak üzere toplam KDV Hariç 6.200.000 dolar tutarında güneş enerjisi santrali kurulumu sözleşmesi imzaladı. Projenin 2024 yılının son çeyreğinde tamamlanması öngörülüyor.

CWENE payında son durum 

CWENE, dünkü işlemlerde %4 yükselişin ardından 375 TL’de kapanış gördü. Bu yıl Mayıs ayında halka arz olan şirket Ağustos ayına kadar yükseliş trendini devam ettirdi ve ardından dalgalı fiyat hareketinde Eylül ayında %280 oranında değer artışıyla 413 TL’de zirve gördü. 

Hisse fiyatı, Ağustos ayında başlayan volatil hareketlerde 290 – 315 TL aralığında destek bulduktan sonra Eylül ayının ikinci yarısı itibarıyla yönünü yeniden yukarı çevirdi ve şu an zirve bölgesine yakın hareket ediyor. 

Yorumlar

Bir yanıt yazın