Memur, emekli maaşlarına zam ile kira artış oranı belli oldu

9 ay önce

Eylül ayı enflasyon rakamları memur, memur emeklisi, SGK, Bağ-Kur emeklilerinin enflasyon farkı oranı ile iş yerlerine özel kira artış oranlarını da belirledi.

Milyonlarca memur, memur emeklisi, SGK ve Bağ-Kur emeklisini ilgilendiren yılın geriye kalan aylarına ilişkin Eylül enflasyon verisi belli oldu.

Investing.com – Borsa İstanbul tarafından KAP’a yapılan açıklamada 5 hissenin güne çeşitli tedbirlerle başlayacağı duyuruldu.

Yapılan açıklamalara göre Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında Sönmez Pamuklu Sanayii A.Ş. (SNPAM) payı, bugün seans başından 02/11/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir iletim kanalları kısıtlanarak (internet emir yasağı ile) işlem görecek.

SNPAM payında uygulanmakta olan açığa satış ve kredili işlem yasağı, brüt takas, emir paketi ve tek fiyat işlem yöntemi tedbirleri de internet emir yasağı tedbirinin uygulandığı süre boyunca devam edecek.

Temapol Polimer Plastik (TMPOL) payı, bugünden itibaren 02/11/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecek.

Emir paketi tedbiri, “piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması”, “emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması” ve “emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması” uygulamalarını kapsıyor.

TMPOL payında halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan açığa satış ve kredili işlem yasağı ile brüt takas tedbirleri de emir paketi tedbirlerinin uygulandığı süre boyunca devam edecek.

İhlas Yayın Holding (IHYAY), İş Yatırım Ortaklığı (ISYAT) ve Kristal Kola ve Meşrubat (KRSTL) payları, bugün seans başından geçerli olmak üzere 02/11/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecek.

Yorumlar

Bir yanıt yazın