Meka Beton Santralleri halka arz ne zaman? Meka Beton halka hisse kodu, hisse fiyatı ne?

9 ay önce

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), beton kırma, işleme ve üretimi alanında makina üreticisi ve tesis tasarımcısı Meka Beton Santralleri İmalat Sanayi şirketinin halka arzına onay verdi.

Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlayacak olan Meka Beton halka arz talep toplama tarihleri araştırılıyor. Peki, Meka Beton Santralleri halka arz ne zaman? Meka Beton halka hisse kodu, hisse fiyatı ne? İşte detaylar.

Meka Beton Santralleri İmalat San. ve Tic. A.Ş. halka arzı Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından onaylandı. Bu kapsamda yatırımcılar için Meka halka arz talep toplama tarihleri ne zaman, kaç lot verir? soruları araştırılmaya başladı.

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından onaylanan Meka Beton Santralleri İmalat Sanayi ve Ticaret A.Ş. yakında talep toplamaya başlayacak.

Meka Beton Santralleri şirketinin 5 ana ortağı bulunmaktadır. Şirket paylarının 80%’i Mehmet Kaybal, 5%’i Sinan Kaybal, 5%’i Kerem Kaybal, 5%’i Selma Kaybal ve 5%’i Şener Köken’e aittir. Sermayenin 62,5 milyon liraya yükseltilmesi kapsamında ihraç edilecek 12,5 milyon lira nominal değerli hisse ile kurucu Mehmet Kaybal’a ait 4,4 milyon lira nominal değerli hisse satılacak. Hisselerin tamamının satılması halinde halka arz büyüklüğü 422,5 milyon lira, yani 15,4 milyon dolar, halka açıklık oranı ise yüzde 27 olacak.

MEKA BETON HALKA ARZ TARİHİ NE ZAMAN?

Meka Beton Santralleri için halka arz sürecinin, 6 Ekim tarihine kadar duyurulması bekleniyor. Halka arz için talep toplama süresi ise 2 gün olması öngörülüyor.

Meka Beton Santralleri Halka Arz Fiyatı Ne Kadar?

Meka Beton Santralleri hissesi 25 TL’den halka arz olacak.

Meka Beton Santralleri Sembolü Ne Olacak?

Meka Beton Borsa Kodu Meka Beton Santralleri hissesinin sembolü “(MEKAG)” olacağı düşünülüyor.

Meka Beton Santraller Halka Arz Büyüklüğü Ne Kadar?

Meka Beton Santraller halka arzının büyüklüğü 422,50 milyon TL olarak açıklandı. Meka Beton Santralleri Halka Açıklık Oranı Ne Kadar?

Meka Beton Santralleri’nin halka arz açıklık oranı 25,44%’dür. Toplamda 16,9 milyon adet lot dağıtılacaktır. Katılıma Göre Düşebilecek Pay Miktarları (Tahmini) 1.7 Milyon katılım – 10 Lot (248,50 TL).2 Milyon katılım – 9 Lot (211,25 TL).2.5 Milyon katılım – 7 Lot (169 TL).3 Milyon katılım – 6 Lot (149,75 TL).3.5 Milyon katılım – 5 Lot (120,75 TL) dağıtabilir.

Yorumlar

Bir yanıt yazın