Ünlü finans yazarı bu sefer Bitcoin konusunda uyardı

8 ay önce

Investing.com – “Zengin Baba Yoksul Baba” kitabıyla tanınan popüler yazar ve yatırımcı Robert Kiyosaki, X üzerinden yaptığı paylaşımda takipçilerini Bitcoin ve dolar konusunda uyardı.

Daha önceki yorumlarında Bitcoin’e yatırım konusunda olumlu paylaşımlarda bulunan Kiyosaki, bu seferki paylaşımıyla takipçilerini şaşkına uğrattı. Kiyosaki’nin paylaşımının temelinde Citibank’in geçtiğimiz günlerde açıkladığı Blockchain alanındaki son girişimi varken bu hareketin Bitcoin’e olası etkileri üzerinde durdu.

Geçtiğimiz hafta Citigroup, kurumsal müşterileri için yeni bir hizmet duyurarak mevduatların tokenize edilerek taşınmasını sağlayacak olan Citi Token Services’ı tanıttı. Blockchain teknolojisini kullanarak çalışacak olan sistem ile mevduatlar tokenize edilerek günün her saati eşzamanlı olarak taşınabilecek.

Robert Kiyosaki ise Citibank’in yeni sisteminin Bitcoin ve doları olumsuz etkileyebileceğini ima eden bir paylaşımda bulundu. Kripto topluluğu ise bu paylaşımın ardından karışık yorumlarda bulundu. Takipçilerin büyük çoğunluğu Citibank tarafından sunulan hizmetin merkezi olduğunu ve bu nedenle Bitcoin’e etkisinin kısıtlı olacağını savundu. Yine de Bitcoin için uzun vadede olumlu görüşleriyle bilinen Kiyosaki’nin son yorumu topluluk arasında şaşkınlığa yol açtı.

Kiyosaki, X üzerinden yaptığı önceki paylaşımlarında ekonomik çöküşe karşın altın ve Bitcoin yatırımının kurtarıcı olacağını savunarak yatırımcıların bu varlıkları güvenli liman olarak görmeleri gerektiğini iddia etmişti.

Bununla birlikte 2023 yılında geleneksel finans şirketlerinin Blockchain alanına yönelik yatırımlarının önemli şekilde arttığı görülüyor. Hâl böyle olunca küresel finans şirketlerinin her geçen gün kripto şirketlerine daha fazla alanda rakip olmaya başladığı görülüyor.

Yorumlar

Bir yanıt yazın