Google uyardı: Popüler uygulama için bir devrin sonu geldi!

8 ay önce

Gmail, klasik HTML görünümünü kapatmaya karar verdi. 2024’ten itibaren standart sürüm tüm cihazlar için varsayılan olacak.

Google, popüler hizmetlerinin eski versiyonlarını devre dışı bırakmaya devam ediyor. Şirketten gelen son açıklamada, Gmail e-posta hizmetinin klasik HTML görünümünün kapatılacağı belirtildi. Önümüzdeki yıldan itibaren standart Gmail versiyonu varsayılan hale gelecek.

Gmail’in klasik HTML versiyonu kapatılıyor

Gmail’in HTML görünümü, uygulamanın temel tasarımına erişmeye izin veriyordu. Özellikle internet bağlantısının yavaş olduğu durumlarda kullanılan bu sürüm, standart versiyona alternatif olarak sunuluyordu. Ancak bu alternatifin modası geçmiş durumda.

Günümüzde çoğu Gmail kullanıcısı varsayılan olarak standart görünümü kullanıyor. Bu hamle ise eski işletim sistemlerini veya tarayıcıları kullanan hesapları etkileyecek. Ayrıca görme engelli kullanıcıların, ekran okuma yazılımıyla birlikte HTML versiyonunu kullandığı ifade ediliyordu. Bu karar, görme engelli Gmail hesaplarını olumsuz etkileyecek gibi duruyor.

Yorumlar

Bir yanıt yazın