Ethereum kurucusu, ETH varlıklarını taşıyor

9 ay önce

Investing.com – Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, ABD merkezli kripto borsası Coinbase’e yüksek miktarda bir ETH transferi daha gerçekleştirdi. 

Blockchain izleme platformu LookOnChain verilerine göre ABD’nin en büyük borsası Coinbase’e yaklaşık 632 bin dolara denk gelen 400 ETH daha gönderdi. Geçen aydan bu yana devam eden bu transferler, kripto topluluğu arasında çeşitli spekülasyonlara yol açtı. 

İşlemlerin mahiyeti merak ediliyor

Vitalik Buterin, geçen ay 1 milyon dolara yakın 600 ETH’yi Coinbase’e göndererek dikkatleri üzerine çekmişti. Ethereum kurucusunun son işlemlerde yüksek miktarda bir ETH transferi daha yapması, Buterin’in nakde dönmeye başladığına dair olumsuz söylentilerin ortaya çıkmasına neden oldu. Bazı yorumcular ise işlemleri rutin olarak yorumlarken paniğe neden olabilecek bir durum olmadığını savundu.

Bununla birlikte son zamanlarda Ethereum, ağındaki aktivite düşüklüğüyle de gündeme geldi. Bu durum ETH’nin zayıf bir trendde hareket etmesine katkı sağlarken ETH’nin geçen hafta itibarıyla BTC’den daha düşük bir performansa sahip olduğu görüldü.

Ancak bazı piyasa yorumcuları, Ethereum’un potansiyeline dem vurarak olası geri çekilmelerin potansiyel birikim aşamasını tetikleyebileceği için kısa pozisyonların bir noktada sıkışabileceğine dair uyarılarda bulunuyor. 

Vitalik’in fon transferi ETH fiyatını etkilemedi

Ethereum kurucu ortağının fon transferi hakkında birçok spekülasyon yapılsa da bu hareketin fiyat üzerinde gözle görülür bir etkisi olmadı. ETH, geçen hafta 1.600 dolar bandını kaybettikten sonra son 4 gündür 1.570 – 1.590 dolar bandında düşük hacimli işlemlerle yatay hareketine devam ediyor.

Yorumlar

Bir yanıt yazın