Borsa İstanbul’da 6 hisse haftaya tedbirle başlayacak

9 ay önce

Investing.com – Borsa İstanbul taradından Kamuyu Aydınlatma Platformuna yapılan açıklamada 6 hissenin güne tedbirle başlayacağı açıklandı. 

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında AVHOL, CEMAS,KLRHO ve TUCLK payları bugün seans başından itibaren 24 Ekim 2023 seans sonuna kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecek.

AZTEK paylarında bugün seans başından 24 Ekim 2023 tarihine kadar brüt takas uygulanacaktır. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan açığa satış ve kredili işlem yasağı tedbiri de brüt takas tedbirinin uygulandığı süre boyunca devam edecek.

VANGD payları 25/09/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 24/10/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecek. 

Emir paketi tedbiri, “piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması”, “emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması” ve “emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması” uygulamalarını kapsıyor. 

VANGD paylarında halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan açığa satış ve kredili işlem yasağı ile brüt takas tedbirleri de emir paketi tedbirlerinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.

Bu hafta tedbirleri sona erecek hisseler

FZLGY payında uygulanan açığa satışa ve kredili işlem yasağı, 28 Eylül tarihinde seans sonunda sona erecek.

USAK payı için uygulanan açığa satışa ve kredili işlem yasağı ile brüt takas tedbiri, 29 Eylül tarihinde seans sonunda kaldırılmış olacak.

Yorumlar

Bir yanıt yazın