Avrasya Tüneli’nde günlük geçiş garantiyi aştı

8 ay önce

Bakanlık açıklamasına göre; Uraloğlu, Avrasya Tüneli’nde incelemelerde bulundu. Yetkililerden brifing alan Uraloğlu, “Avrasya Tüneli’nin günlük 70 bin 574 araç garantisi bulunuyor.

Eylül ayı ortalamasına göre tünelikullanan araç sayısı günlük 74 bini aştı. 22 Nisan 2023’te ise maksimum günlük 85 bin 491 araç sayısına ulaşmıştı. Devletimiz, trafik garantisi günlük 70 bin 574 araç olan Avrasya Tüneli’nde birkaç yıl içerisinde gelir paylaşımına geçecek” dedi.Uraloğlu, teknik özelliklere ilişkin de şunları söyledi:

“En derin noktası denizin 106.4 metre altında olan Avrasya Tüneli’nde depreme dayanıklılığı artırmak üzere sismik bilezikler kullanıldı. Bu sayede, tünelin 500 yılda bir görülebilecek depreme karşı ‘servis şartları’ ve 2500 yılda bir görülebilecek depreme karşı ise güvenlik şartları bozulmayacak şekilde inşa edildi.”‘Düşük emekli maaşı için iyileştirme’ ve kıdem tazminatı mesajı Milyonlarca emekliye ne kadar zam yapılacak? İşte masadaki en güçlü tahmin TOGG’da çarklar dönüyor! 14 katına çıktı, Türkiye’de dikkat çeken artış

Yorumlar

Bir yanıt yazın